KRAJOWE STOWARZYSZENIE PIELĘGNIAREK MEDYCYNY SZKOLNEJ |
REGULAMIN KOMISJI REWIZYJNEJ KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA PIELĘGNIAREK MEDYCYNY SZKOLNEJ
§ 1
1. Komisja Rewizyjna:
§ 2
Komisja odbywa posiedzenia w miarę potrzeby, nie rzadziej jednak niż co sześć miesięcy.
§ 3
1. Pierwsze posiedzenia nowo wybranej Komisji Rewizyjnej zwołuje przewodniczący Komisji Rewizyjnej w terminie 14 dni od dnia wyboru. Posiedzenie to odbywa się w obecności co najmniej 2/3 liczby członków Komisji Rewizyjnej.
2. Na posiedzeniu, o którym mową w ust. 1 dokonuje się wyboru wiceprzewodniczącego oraz sekretarza.
§ 4
1. Pracami Komisji Rewizyjnej kieruje jej przewodniczący a w razie jego przejściowej nieobecności funkcję tę pełni wyznaczony przez niego członek Komisji Rewizyjnej .
2. Do zakresu czynności przewodniczącego Komisji Rewizyjnej należy:
§ 5
Komisja Rewizyjna wykonuje swoje zadania przez:
1/ planową kontrolę nie rzadziej niż raz w roku /budżetu, finansów, dokumentów bankowych, kasowych, prawidłowego ich zatwierdzenia , obiegu i księgowania/.
2/ kontrolę formalno-prawną dokumentów w świetle obowiązujących przepisów /właściwa forma, kompletność wymagany informacji ,podpisów, dat , poprawność danych rachunkowych itp./.
3/ co najmniej raz w roku przeprowadzi kontrolę całokształtu działalności Stowarzyszenia pod względem celowości rzetelności gospodarności i legalności wydatków budżetowych.
4/ składa Zarządowi sprawozdania z przeprowadzonej kontroli.
5/ przewodniczący Komisji Rewizyjnej lub wyznaczony przez niego członek ma prawo uczestniczyć w posiedzeniach Zarządu z głosem doradczym.
6/ na wniosek członków Stowarzyszeniach Komisji Rewizyjna udziela opinii co do zamierzeń finansowych Stowarzyszeniach.
§ 6
1. Komisja przeprowadza kontrolę w składzie co najmniej połowy członków w tym przewodniczącego lub jego zastępcy.
2. Z każdej kontroli okresowej komisja sporządza protokół z wnioskami pokontrolnymi.
3. Protokół z kontroli otrzymuje prezes Stowarzyszenia, któremu w terminie 7 dni przysługuje prawo do złożenia wyjaśnień pokontrolnych i wniosków o uzupełnienie kontroli. Komisja rewizyjna ma obowiązek ustosunkowania się do wyżej wymienionych wyjaśnień i wniosków w terminie do jednego miesiąca.
4. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawia protokół pokontrolny na najbliższym posiedzeniu zarządu.
§ 7
Komisja Rewizyjna w przypadku występowania nieprawidłowości oraz niedociągnięć o powyższym znaczeniu i zakresie powinna wnioskować zlecenie przeprowadzenia kontroli przez specjalistów.
§ 8
1. Z każdego posiedzenia Komisja Rewizyjna sporządza protokół, który podpisuje sekretarz i przewodniczący oraz dołącza się listę obecności członków.
2. Z każdej kontroli sporządza się protokół z ustaleniami, wnioskami i innymi dokumentami, który podpisują wszystkie osoby kontrolujące.
3. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za okres sprawozdawczy przewodniczący Komisji Rewizyjnej przekazuje prezesowi Stowarzyszenia w terminie 21 dni.
§ 9
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej zobowiązany jest udzielić wszelkich informacji i wyjaśnień oraz udostępnić dokumentację wszystkim członkom Krajowego Stowarzyszenia Pielęgniarek Medycyny Szkolnej.
§ 10
Roczne sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przewodniczący przekazuje na Walnym Zgromadzeniu.
|
|